Najlżejszy aparat na świecie – waży… 12 gramów!

Japońska firma JTT przedstawia zminiaturyzowaną lustrzankę, która waży zaledwie 12 gramów. Wbrew pozorom, to maleństwo nie jest zabawką, a prawdziwą kamerą - nagrywa w jakości VGA.

Jeśli jest jakaś granica miniaturyzacji, to oto właśnie ona – przynajmniej dla aparatów cyfrowych. Firma Japan Trust Technology (JTT) przedstawia najmniejszy aparat cyfrowy na świecie, który mierzy 25 x 25 x 26 milimetrów, a waży zaledwie 12 gramów.

Choć wydawać by się mogło, że to jedynie atrapa, nic bardziej mylnego – kamera o nazwie CHOBICAM1 potrafi rejestrować materiały wideo o rozdzielczości 640 x 480 pikseli w formacie AVI lub wykonywać zdjęcia JPEG o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli. Ponadto w urządzeniu zmieszczono gniazdo kart pamięci microSD (do 32 GB) oraz wbudowany głośnik. Do komputera z platformą Windows można je podłączyć za pomocą kabla USB.

To jeszcze nie wszystko, bowiem ten miniaturowy aparat oferuje możliwość wymiany obiektywu, a JTT już przygotowuje ich całą kolekcję. CHOBICAM1 kosztuje w Kraju Kwitnącej Wiśni równowartość 120 dolarów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.