Ta i podobne loterie bardzo często wyłudzają pieniądze, pomimo iż są reklamowane przez znanych ludzi

Organizatorzy loterii „Pusty SMS” oszukiwali. Zapłacą pół miliona złotych kary

Loteria "Pusty SMS", reklamowana przez znane osobistości polskich mediów, wyłudzała od nieświadomych użytkowników pieniądze. Teraz organizatorzy zapłacą karę w wysokości pół miliona złotych.

Reklamowana przez mi.n. Zygmunta Chajzera loteria „Pusty SMS”, której organizacją zajmowała się firma Internetq, trafiła pod lupę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Loteria polegała na tym, że użytkownik miał wysłać pustego sms-a pod „darmowy” numer, aby wygrać „ogromną gotówkę”. Po wysłaniu sms-a okazywało się jednak, że aby faktycznie cokolwiek móc wygrać, trzeba wysłać kilkanaście kolejnych, już płatnych sms-ów, informujących użytkownika, że jest coraz bliżej wygranej.

Spółka Internetq zostanie ukarana grzywną w wysokości 500 tysięcy złotych, za wyłudzanie od ludzi pieniędzy poprzez naciąganie ich na wysyłanie sms-ów. Oficjalna decyzja UoKiK-u zostanie opublikowana w dniu jutrzejszym na stronie internetowej urzędu, wraz z wszelkimi szczegółami dotyczącymi loterii, w tym sms-ów zwrotnych, jakie dostawali ludzie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.