Pierwszy czytnik e-booków z kolorowym e-papierem

Firma Hanvon prezentuje pierwszy na świecie czytnik e-booków, wyposażony w 9,7-calowy, kolorowy papier elektroniczny E Ink o rozdzielczości 1200 x 1600 pikseli.

Starając się wypełnić lukę pomiędzy monochromatycznymi czytnikami e-booków, a mobilnymi urządzeniami z panelami LCD, firma Hanvon w maju wprowadzi na rynek nowy czytnik e-booków – pierwszy z kolorowym papierem elektronicznym. Model o oznaczeniu E920 będzie wyposażony w 9,7-calowy e-papier wytworzony w technologii E Ink, oferujący znakomitą rozdzielczość 1200 x 1600 pikseli. Oczywiście zawsze jest jakieś ale… I tak kolorowy E Ink nie oferuje kolorów takich jak panel LCD, odświeżanie ekranu jest dość powolne, a sam e-papier reaguje na dotyk bardziej jak ekran rezystywny, niż pojemnościowy (niezbędny rysik).

Czytnik Hanvon E920 pojawi się na rynku chińskim w maju 2011 roku, a jego cena to równowartość około 500 dolarów (ponad 1600 złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.