Trojan.Exploint.JS.O jest zazwyczaj przechowywany na różnych szkodliwych witrynach internetowych, usiłując po uruchomieniu pobrać kolejne niebezpieczne zawartości

Polska liderem… rozsiewania zagrożeń przez sieć komórkową

Według raportu o globalnej sytuacji Internetu na świecie, to jesteśmy liderem. Niestety, niezbyt chlubnym. Polska znajduje się w czołówce państw, z których pochodzą cyberataki z sieci komórkowych.

Według raportu firmy Akamai na temat trzeciego kwartału ubiegłego roku, Polska znajduje się na wysokiej, po aż piątej pozycji w rankingu ataków z sieci komórkowych. Konkretniej, 5,3% ruchu związanego z tym procederem pochodzi właśnie z naszego kraju. Warto jednak umieć interpretować te dane: sieci komórkowe udostępniają dostęp do Internetu nie tylko telefonom, ale również komputerom, poprzez modemy 3G.

Niestety, nie znaleźliśmy się w żadnym „milszym” dla nas rankingu. Kraje, w których dostępne są najszybsze łącza internetowe, to Korea Południowa, należący do Chin Hongkong, Japonia, Rumunia, Holandia, Litwa i Czechy.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.