Razer Switchblade – rewolucja w mobilnym graniu?

Podczas targów CES 2011, firma Razer zaprezentowała zupełnie nowy pomysł na mobilne granie. Switchblade to projekt opierający się na ekranie dotykowym i dynamicznej klawiaturze.

Model koncepcyjny tego urządzenia jest oparty na procesorach Intel Atom i nosi kodową nazwę „Razer Switchblade”. Tradycyjny interfejs oparty na myszce i klawiaturze został zastąpiony ultraczułym dotykowym ekranem i klawiaturą oraz inteligentnym interfejsem użytkownika, który zmienia w locie konfigurację i mapę klawiszy w zależności od gry i wymagań użytkownika.

Koncepcja Razer Switchblade została wymyślona od podstaw przez projektantów Razera we współpracy z Intelem. Główną ideą projektu jest przeniesienie PC do skali urządzeń handheld przy jednoczesnym umożliwieniu grania w olbrzymią bibliotekę gier, jaka jest dostępna na PC.

W Switchblade połączono 7-calowy ekran dotykowy z innowacyjną, dynamiczną klawiaturą dotykową. Efektem jest urządzenie o rozmiarze netbooka, które zachowuje wszystkie zalety grania na klasycznym pececie.

Na razie nie ma żadnych informacji, dotyczących daty premiery i ceny Razer Switchblade.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.