Sklep z grami dla PlayStation zgodny z Androidem

PlayStation Portable 2 to nie jedyna wielka premiera Sony. Koncern zapowiedział również PlayStation Suite, czyli sklep z grami PSP dla... Androida!

PlayStation Suite umożliwi posiadaczom tabletów i telefonów z Androidem pobieranie ze sklepiku Sony gier na PlayStation i uruchamianie ich za pomocą dołączonego emulatora. Sony tłumaczy ten ruch bardzo prostolinijnie: większość komórek już jest równie wydajna, co PSP, więc ignorowanie tego rynku byłoby, zdaniem firmy, głupotą.

PlayStation Store, które jak dotąd zgodne było wyłącznie z urządzeniami marki Sony, ma 69 milionów zarejestrowanych użytkowników. 80% konsol PlayStation 3 jest do niego podpiętych. Ze sklepu zakupiono, jak dotąd, 1,8 miliona produktów. Jest to więc dojna krowa dla Sony, a otwarcie się na Androida może tylko zwielokrotnić te liczby.

Sony zamierza uruchomić również program PlayStation Certified. Urządzenie oznaczone ową nalepką będzie zgodne ze wszystkimi grami i materiałami na PlayStation Store. Ot, banalnie prosta metoda na fragmentację Androida.

Czytaj też: Sony PSP2: przystępna cena i minimum 4,5 godziny pracy

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.