Sony NGP: przystępna cena i minimum 4,5 godziny pracy na baterii

Sony PSP2 będzie w „przystępnej cenie”. Czyli za ile?

Nadchodząca konsola przenośna Sony NGP (czyli PSP2) będzie nieco droższa od konkurenta Nintendo 3DS, ale nie będzie kosztować 599 dolarów - przekonuje Sony.

Wczorajsza oficjalna premiera przenośnej konsoli Sony PSP2 nie odpowiedziała nam na dwa zasadnicze pytania. Dzisiaj, japoński producent połowicznie naprawia ten błąd, przybliżając nam nieco cenę nowego urządzenia o nazwie kodowej NGP, a także podając czas pracy na baterii. Przedstawiciele Sony twierdzą, że NGP będzie droższe od konkurencyjnego 3DSa od Nintendo (250 dolarów), ale nie będzie kosztować 599 dolarów. Możemy zatem spodziewać się ceny w granicach 350 dolarów, co w przeliczeniu da kwotę powyżej 1000 złotych.

Czas pracy na baterii ma natomiast wynosić od 4,5 do 7 godzin „typowego użytkowania”, jednak nie wiadomo jak na razie, przy jakich ustawieniach ekranu i innych funkcji.

Jak wiemy, pierwsze NGP będzie wyposażone zarówno w łączność 3G, jak i WiFi, ale na rynek mają trafić także wersje z samym WiFi, bez modułu 3G.

Specyfikację techniczną i inne szczegóły na temat PSP2 poznasz tutaj.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.