Sony dogadało się z GeoHotem, ale wciąż pada ofiarą cyberataków

Sony rozpoczyna sądową walkę z „przerabianiem” konsol Playstation 3

Firma Sony podjęła rękawice w walce z nagminnym przerabianiem konsol Playstation 3 tak, aby działały na nich pirackie kopie gier. Japoński producent "zaprasza" do sądu zarówno organizacje, jak i osoby prywatne.

Organizacje i osoby prywatne, zaangażowane w ostatnią falę przerabiania (tzw. jailbreake’u) konsol Playstation 3, będą musiały wypić to, co same naważyły. W swoim wniosku, który został niedawno złożony przez japońskiego producenta w sądzie, wymieniona jest między innymi grupa hakerów Fail Overflow, czy George „Geohot” Hotz, jak również wiele innych, nieznanych osób prywatnych.

Sony oskarża ich o pogwałcenie praw autorskich oraz warunków ustaw zatytułowanych „Computer Fraud and Abuse Act” i „Digital Millenium Copyright Act”. Japoński producent chce, aby zarekwirowano komputery należące do tych osób, a wszelkie narzędzia umożliwiające przerobienie konsoli PS3, usunięte ze stron internetowych.

Nie wiadomo jeszcze, czy Sony rozszerzy zakres sądowego działania, wobec innych użytkowników, przerabiających konsole.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.