Ekran Sony można dowolnie zginać

Sony zbuduje duże, zwijane telewizory OLED

Sony planuje stworzyć duże telewizory OLED, które zamiast stawiać na półce czy wieszać na ścianie, będzie można zwijać w rulonik. Na razie powstał 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 423 x 240 pikseli.

Elastyczne ekrany OLED są prezentowane już od jakiegoś czasu przez wielu producentów, jednak jeszcze żaden faktycznie nie pojawił się na rynku. Sony ma jednak ambitne plany, bowiem chce stworzyć duże (30, 40, 50-calowe) telewizory OLED, które będzie można zwijać i rozwijać na ścianie, zupełnie jak rolety. Dotychczas japoński producent zdołał wytworzyć 4,1-calowy, zwijany wyświetlacz OLED o rozdzielczości 423 x 240 pikseli przy 121 pikselach przypadających na cal długości. Jak twierdzi dr Kazumasa Nomoto, „nadejdzie czas, kiedy sama myśl o czarnym, przerośniętym pudełku w pokoju będzie wydawała się dziwna”. Trzymamy za słowo!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.