Niestety, nie wiemy czemu Jobs ostatecznie nie wyraził zgody na kierowanie malutką firmą o nazwie Google...

Steve Jobs porównuje stowarzyszenie opiekujące się standardem Blu-ray do mafii

Pięć lat temu rozpoczęła się wielka wojna o przyszły standard multimediów HD. Blu-ray wygrało ostatecznie z HD DVD dzięki poparciu takich firm, jak Sony, Samsung czy... Apple.

Dokładnie trzy lata temu HD DVD przestało istnieć, oddając pole Blu-ray’owi. Zwycięski format poparło między innymi Apple. Do dziś jednak żaden komputer tej marki nie potrafi odtworzyć płyt BD. Apple tłumaczy to tym, że zabezpieczenia antypirackie DRM są zbyt ścisłe, utrudniając życie konsumentom. Dodatkowo, Blu-ray stanowi pewną konkurencję dla iTunes.

Steve Jobs wciąż jednak należy do stowarzyszenia Blu-ray Disc Association. Jednak, według informacji, do których dotarła redakcja portalu Hardmac.com, wstydzi się tego i uważa całe to qui pro quo za mafię, pobierającą haracz w zamian za przydzielanie certyfikatów. Wstydzie się też tego, że Apple było tego częścią.

Przy okazji portalowi Hardmac.com udało się również dowiedzieć, że na przełomie marca i kwietnia zapowiedziany będzie nowy Final Cut. Apple rozważa również wskrzeszenie Xserve’a.

0
Źródło: Hardmac.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.