iPad w amerykanskich szkołach będzie obowiązkowy?

Szkoła wymaga od uczniów posiadania… iPada

Jedna z prywatnych szkół w stanie Tennessee wnosi obowiązek posiadania przez uczniów tabletów Apple'a na zajęciach w przyszłym roku szkolnym.

Jedna z prywatnych szkół w stanie Tennessee uznała, że tablet Apple’a jest niezbędnym narzędziem każdego ucznia, dlatego od nowego roku szkolnego, każdy uczeń gimnazjum i liceum będzie musiał posiadać iPada w swoim plecaku. Tym uczniom, którym rodzicie nie sprawili jeszcze w prezencie iPada, udostępniona zostanie usługa wypożyczenia tabletu – za około 20 dolarów miesięcznie. Uczniowie nie będą mieli jednak wolnej ręki – chociaż dostęp do Internetu na terenie szkoły będzie powszechny, to takie strony jak Facebook czy Twitter będą zablokowane.

Uczniowie w Stanach Zjednoczonych już zacierają ręce. Co prawda na razie to ewenement, ale kto wie jak szybko ten pomysł się rozprzestrzeni. Tylko co na to rodzice?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.