Twórca BitTorrenta zrewolucjonizuje strumieniowanie wideo

Bram Cohen, twórca protokołu BitTorrent, ma dla nas nowy, rewolucyjny wynalazek. Opracował protokół strumieniowania multimediów, który ponoć bije konkurencyjne metody na głowę.

Protokół Cohena, nazywany przez niech P2P-live, jest ponoć wyjątkowo efektywny i cechuje się bardzo małymi opóźnieniami. Wykorzystuje wiele rozwiązań znanych z BitTorrenta, ale nie są to zdecydowanie te same techniki: pozbyto się chociażby TCP i zastosowano zupełnie inne algorytmy sterowania ograniczeniami.

Protokół jest już praktycznie na ukończeniu. Cohen obiecuje, że zostanie on zaprezentowany w najbliższej przyszłości, wraz ze wszystkimi danymi technicznymi. Niestety, „najbliższa przyszłość” oznacza wciąż jeszcze kilka miesięcy, podczas których będziemy mogli się zadowolić co najwyżej półśrodkami, takimi jak eksperymentalny odtwarzacz SwarmPlayer, który wykorzystuje sieć BitTorrent do strumieniowania wideo.

Biorąc pod uwagę fakt, że BitTorrent całkowicie zrewolucjonizował wymianę plików, czekamy z olbrzymią niecierpliwością.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.