W Polsce wciąż są miejsca bez zasięgu komórkowego

UKE zwraca uwagę na „białe plamy” w zasięgu telefonii komórkowych

Czy wiecie, że w Polsce wciąż są regiony, które nie są objęte zasięgiem żadnej sieci komórkowej? UKE opublikowało raport, gdzie zaznaczone są takie miejsca.

Urząd Komunikacji Elektronicznej, wraz z PTC, Polkomtelem, PTK Centertelem i P4 a także grupą telekomunikacyjnych izb gospodarczych opracował raport, z którego jasno wynika, ze w Polsce wciąż istnieją miejsca, w których nie ma dostępu do sieci komórkowych. Niejednokrotnie są to miejsca zamieszkałe.

UKE chce wymóc na operatorach pokrycie tych plam i będzie prowadził z każdym z nich indywidualne negocjacje. Wszyscy operatorzy wyrazili chęć współpracy, aczkolwiek nie obyło się też bez krytyki: żaden z nich nie widzi potrzeby intensywnego pokrywania zasięgiem 3G szlaków komunikacyjnych, gdyż, jak tłumaczą, popyt na autostradzie jest znikomy, a kolej powinna montować na swój koszt urządzenia wzmacniające w wagonach.

Dokumenty UKE są dostępne do pobrania:

  • Zestawienie Białych Plam: Tutaj (xls)
  • Weryfikacja Białych Plam: Tutaj (xls)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.