VIA wprowadza dwurdzeniowy procesor Nano

Obudzona dzisiejszą premierą układów APU, firma VIA Technologies prezentuje swój pierwszy dwurdzeniowy procesor Nano, wytworzony w technologii 40 nanometrów.

VIA Technologies w dniu dzisiejszym oficjalnie prezentuje swój pierwszy dwurdzeniowy procesor z rodziny Nano. Układ Nano X2 wytworzony został w 40-nanometrowym procesie technologicznym, a składa się z dwóch energooszczędnych rdzeni Isaiah w architekturze x86. Procesor w pełni wspiera 64-bitowe systemy operacyjne, wirtualizację, instrukcje SSE4, a także oferuje sprzętowe zabezpieczenie w postaci PacLocka. Co ważne, nowy procesor współpracuje ze wszystkimi starszymi chipsetami VIA i jest kompatybilny z gniazdami swoich jednordzeniowych poprzedników.

VIA już wysyła testowe egzemplarze nowych procesorów do producentów, a pierwsze produkty, w tym netbooki, komputery all-in-one oraz desktopy, powinny pojawić się jeszcze w pierwszym kwartale 2011 roku.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.