Smartfon LG Optimus Black potrafi korzystać z technologii Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct w smartfonach LG

Podczas targów CES 2011, firma LG przeprowadziła pierwszą prezentację technologii Wi-Fi Direct w urządzeniu mobilnym. Technologii, która ma konkurować z Bluetoothem.

Technologia Wi-Fi Direct pozwala nawiązywać połączenia poza punktami dostępu bezprzewodowego i umożliwia korzystanie z bezpośrednich połączeń pomiędzy urządzeniami mobilnymi oraz pozwala współużytkować treści i aplikacje za pomocą jednego przycisku. Technologia pozwala w łatwy sposób udostępniać treści, filmy wideo i aplikacje innym smartfonom, również obsługującym technologię Wi-Fi, bez konieczności korzystania z tradycyjnych punktów dostępu bezprzewodowego.

Ponadto technologia Wi-Fi Direct zapewnia korzyści tym użytkownikom, którzy korzystają z funkcji aparatu fotograficznego, terminarza, gier i odtwarzacza muzyki w inteligentnym telefonie.

Dzięki funkcjom połączeń technologia Wi-Fi Direct ułatwia przesyłanie zdjęć do drukarek, synchronizowanie danych pomiędzy telefonami i komputerami oraz korzystanie z interaktywnych gier mobilnych wspólnie z przyjaciółmi, bez konieczności podłączania przewodów i nawiązywania połączeń z punktami dostępu bezprzewodowego.

Więcej o technologii Wi-Fi Direct dowiesz się stąd.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.