Windows XP, Vista i 7 - wszystkie mogą się zawieszać po ostatniej partii aktualizacji

Windows 7 zakończył 2010 rok z 20-procentowym udziałem w rynku

Z najnowszych statystyk firmy Net Applications wynika, że system operacyjny Windows 7 na koniec 2010 roku zdobył 20 procent globalnego udziału w rynku.

Grudniowe statystyki firmy Net Applications są bardzo przychylne firmie Microsoft, co nie oznacza, że wykonane na zlecenie firmy z Redmond. Na koniec 2010 roku, system operacyjny Windows 7 uzyskał 20,87 procent udziału w światowym rynku, a wszystkie wersje systemu Windows kontrolują 90,29 procent rynku. Oczywiście wciąż najpopularniejszym OS-em pozostaje Windows XP, który jest obecny w domach 50,72 procent użytkowników, natomiast Windows Vista ciągle traci do swojego młodszego i starszego brata, uzyskując 12,11 procent udziału.

Systemy operacyjne Apple’a wciąż uzyskują wyniki „poniżej progu wyborczego”. Mac OS X 10.6 Snow Leopard zdobył 3.05 procent rynku, natomiast Mac OS X 10.5 Leopard to już granice błędu statystycznego z wynikiem 1,46 procent. Warto jednak zauważyć, że mobilny system Apple’a, iOS, zdobył 1,69 procent rynku i prawdopodobnie ciągle będzie rósł w siłę, z uwagi na znakomitą sprzedaż iPadów.

Linux natomiast nie przekroczył progu 1 procent udziału w rynku – 0,96%.

Pełne statystyki znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.