Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Windows Phone 7 wciąż żarłocznie pobiera dane, Microsoft wciąż nie zna przyczyny

Microsoft sprawdza doniesienia dotyczące olbrzymiego ruchu internetowego, jaki generuje Windows Phone 7. Jak się okazuje, za większość przypadków nie odpowiadał sam OS.

Microsoft

potwierdził słuszność skarg użytkowników na system Windows Phone 7 i jego nadmierne wysyłanie i odbieranie danych (nawet do kilku megabajtów na godzinę!). Jednak jak wynika z pierwszych badań Microsoftu, w większości przypadków dzieje się tak nie z winy systemu, a usługi firmy trzeciej. Koncern przyznał jednak, że nie jest jeszcze w stu procentach pewien swojej diagnozy, więc dopóki nie zostanie ona potwierdzona, nie poda nazwy usługodawcy do publicznej wiadomości, by nie robić mu „antyreklamy”. Zapewnia jednak, że problem dotyczy niewielkiej liczby użytkowników, „raptem kilku procent”.

Microsoft ma jednak też złe wieści. Jak przyznaje, przyczyn nadmiernego przesyłania danych jest więcej, niż jedna. Poszukiwania wszystkich winowajców więc wciąż trwają.

Czytaj też: Windows Phone 7 i kłopoty z obsługą Bluetootha

Aktualizacja!

Jak wskazał nam jeden z naszych Czytelników, Microsoft podał już do wiadomości problematyczną aplikację. Jest nią Yahoo! Mail. Dzięki d3k!

Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.