Wkrótce, na oficjalnej witrynie Rzeszowa

Wirtualny spacer po podziemiach Rzeszowa

Jeszcze w tym roku, dzięki unijnemu dofinansowaniu, każdy będzie mógł za pośrednictwem Internetu zwiedzić rzeszowską Podziemną Trasę Turystyczną.

Podziemna Trasa Turystyczna przebiega pod kamienicami i płytą rzeszowskiego rynku, na głębokości od pół metra do 10 metrów. W sieci podziemnych korytarzy mieściły się sklepy, magazyny, zakłady produkcyjne, a w czasie wojen i kataklizmów korytarze służyły jako schronienia. Trasa liczy 369 metrów.

Rzecznik prezydenta Rzeszowa, Maciej Chłodnicki, poinformował, że wirtualny spacer będzie możliwy na stronie internetowej miasta oraz na płytach CD, które będą rozdawane.

Podobne cele, czyli promocję swojej trasy turystycznej, stawia sobie Lublin. Natomiast we Lwowie dopiero powstaje tego typu szlak turystyczny. Jak powiedział kierownik rzeszowskich podziemi Janusz Dźwierzyński, pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na dokończenie renowacji podziemi oraz promocję lwowskiej trasy.

Koszt projektu, w którym uczestniczą oprócz Rzeszowa również Lublin i Lwów, to ponad 2,2 mln zł z pieniędzy podatników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.