Surfowanie z Firefoksem stanie się przyjemniejsze, ale czy te wszystkie zmiany pomogą w doścignięciu, jakościowo, konkurencji?

Wkrótce premiera… przeglądarki Firefox 5!

Jak twierdzi redakcja portalu Softpedia, w Mozilli szykują się duże zmiany. Fundacja chce brać przykład z Google'a, który nową wersję Chrome'a wydaje tak często, że po 2,5 roku od premiery przeglądarka testowana jest już w wersji 10.x.

Jeżeli powyższe informacje się potwierdzą, to Firefox 5.0 powinien się pojawić w kilka miesięcy po tak długo oczekiwanej już wersji 4.0. Teorię te potwierdza sam Brendan Eich, dyrektor techniczny Mozilli.

Twierdzi on, że czwarta edycja Firefoksa jest jak dotąd najtrudniejszą dla jego firmy, mimo posiadania „olbrzymiego zespołu utalentowanych ludzi i tysięcy ochotników z całego świata”. Faktycznie, Firefox 4.0 powstawał wyjątkowo długo, z czego większość czasu wciąż zajmuje eliminowanie dziesiątek wykrytych błędów.

Eich twierdzi jednak, że jak nowy Firefox „wreszcie” zadebiutuje, kolejne edycje będą dużo łatwiejsze. Wymagana jest jednak owa „podstawa”, która ma być gotowa do pobrania za miesiąc. Trzymamy kciuki, bo Firefox 4.0 zapowiada się bardzo smakowicie!

Czytaj też: Firefox 4 beta 10 już do pobrania!

1
Źródło: Softpedia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.