Uwaga, WikiLeaks może doprowadzić do depresji

Żąda od WikiLeaks 150 milionów za doprowadzenie go do”wyczerpania emocjonalnego”

Julian Assange ma kolejne kłopoty, choć wydaje się, że to akurat najmniejsze zmartwienie twórcy WikiLeaks. Tak czy inaczej, pewien mężczyzna żąda 150 milionów dolarów za uszczerbek na zdrowiu psychicznym.

Pewien mężczyzna z Florydy złożył pozew do sądu, oskarżając WikiLeaks o wywołanie u niego stanu „wyczerpania emocjonalnego”, za co żąda 150 milionów dolarów odszkodowania. David Pitchford uważa, że ujawnienie przez serwis WikiLeaks poufnych dokumentów, spowodowało u niego wszelkie możliwe uszczerbki na zdrowiu psychicznym, wliczając w to nadciśnienie (pogorszenie stanu choroby), depresję czy stres. Ponadto Pitchford od czasu ostatnich działań WikiLeaks żyje w ciągłym strachu przed kolejnym atakiem serca, z uwagi na przekonanie, że świat stoi na skraju nuklearnej wojny.

Jedno jest pewne, Pitchford nie jest zdrowy, choć faktycznego źródła jego choroby nie znamy. Wiemy natomiast, że w przeszłości próbował pozywać… Osamę Bin Ladena. Z wiadomych przyczyn do rozprawy nigdy nie doszło. Tu scenariusz może być podobny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.