Aplikacja 14-latka podbija App Store

Zaprojektowana przez 14-latka gra, bije rekordy popularności w App Store

Bubbe Ball to prosta, darmowa gra, w której kierujemy piłką po torze z przeszkodami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby: a) nie zaprojektował jej 14 latek, i b) nie pobrano jej ponad milion razy w ciągu 2 tygodni.

Gra, nie zawsze musi być niesamowicie skomplikowana i piękna graficznie, aby odniosła sukces. Przepis na sukces jest jednak dość prosty – ludzie muszą chcieć w nią grać. Tak właśnie stało się z prostą gierką Bubble Ball, która bije rekordy popularności w App Storze. Zaprojektował ją 14-letni Robert Nay z Utah, po czym udostępnił ją w mobilnym sklepie Apple’a za darmo. Efekt? Ponad milion pobrań w ciągu dwóch tygodni od premiery, która nastąpiła 29 grudnia 2010 roku, i w tej chwili pierwsze miejsce na liście bezpłatnych aplikacji dla platformy iOS. Młodzieńcowi życzymy powodzenia w dalszych projektach – z pewnością jeszcze o nim usłyszymy.

Dla Androidowców także mamy dobre wieści – Bubble Ball dostępna jest także w Android Market.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.