Za reklamy w Facebooku na szczęście nie płaci się aż 8,8 miliona dolarów

8,8 miliona dolarów za reklamowanie się na Facebooku

Chociaż na portalu Facebook można zamieszczać jedne z najtańszych reklam w całej Sieci, to jednemu użytkownikowi przyszedł rachunek w wysokości niemal 9 milionów dolarów.

Joshua Niamehr, regularnie korzystający z usług reklamowych Facebooka, po zalogowaniu się na swoje konto przeżył szok – jego oczom pojawił się taki oto komunikat:

Saldo na twoim koncie wynosi $8,804,978.14 USD. Twoje reklamy nie będą wyświetlane do czasu uregulowania należności. Prosimy wskazać odpowiednie źródło funduszy. Gdy przedstawisz taką informację, pobierzemy z tego źródła kwotę $8,804,978.14 USD

.

Karta kredytowa Niamehra wygasła, dlatego jego konto zostało zablokowane. I całe szczęście, bowiem nikt chyba nie chciałby mieć salda w banku 8,8 miliona dolarów na minusie. Zwłaszcza przez pomyłkę.

Faktyczna wysokość rachunku Niamehra wynosiła bowiem ledwie 58,07 dolara. Trzeba przyznać, że to dość dziwna pomyłka, biorąc pod uwagę jej rozmach. Pojawiły się już w Internecie spekulacje, że owe 8,8 miliona dolarów, to suma obciążeń wszystkich facebookowych reklamodawców. Zweryfikować tego jednak nie jesteśmy w stanie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.