Ameryka bierze się za pirackie telewizje internetowe

Całe Stany Zjednoczone żyją teraz finałami ligi futbolu amerykańskiego. Nie mogło być lepszego momentu dla władz USA na zamknięcie dziesięciu witryn oskarżonych o nielegalną transmisję wydarzeń sportowych.

Władze USA doprowadziły do zamknięcia takich witryn, jak Firstrow.net, HQ-Streams.com, Rojadirecta.com, HQ-Streams.net, Ilemi.com czy Iilemii.com. Wszystkie one strumieniowały wydarzenia sportowe, na które nie wykupiły licencji. –

Nielegalne strumieniowanie ważnych wydarzeń sportowych przez Internet powoduje finansowe straty dla lig i mediów, które w efekcie są zmuszone do zwiększenia opłat za możliwość oglądania legalnej transmisji i za bilety –

tłumaczy Preet Bharara, przedstawiciel Amerykańskiego Biura Prawnego.

Administracja Obamy zapowiada dalszą, brutalną walkę z piractwem. Metoda jest prosta i, jak na razie, skuteczna: serwisom zabierane są ich domeny, przez co stają się nieosiągalne.

Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.