Analitycy (też) kłócą się, kto ma więcej, Android, czy Symbian?

Według badań Gartnera na temat ostatnich wyników sprzedaży telefonów komórkowych, Androidowi wiedzie się co najmniej świetnie, ale nie tak dobrze, jak powszechnie się uważa.

Gartner uważa, że wyniki badań firmy Canalys są nieprawdziwe. Według drugiej firmy, w czwartym kwartale ubiegłego roku Android pokonał Symbiana jako najlepiej zarabiająca platforma. Gartner uważa, że to wierutna bzdura. Zarówno on, jak i IDC, są zdania, że mimo gigantycznego wzrostu popularności Androida, Symbian wciąż stoi na pierwszym miejscu. Telefonów z systemem Google’a sprzedało się, co prawda, nieco więcej niż tych z systemem Nokii, ale Canalys popełnił błąd – nie uwzględnił urządzeń marki Fujitsu, Sharp, Samsung i Sony Ericsson w wersjach z Symbianem. W efekcie Symbianowi udało się pokonać Androida o 44 miliony sprzedanych urządzeń. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że nawet jeśli to Gartner i IDC mają rację, to biorąc pod uwagę tempo rozwoju obu systemów, dni Symbiana jako lidera są policzone.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.