Czy tablet potrzebuje aktualizacji do Ice Cream Sandwich?

Android 3.0 pozwoli zaszyfrowac wszystkie dane

Jedną z nowych funkcji systemu Android 3.0 Honeycomb, będzie możliwość zaszyfrowania wszystkich danych, przechowywanych na urządzeniu.

Jak dotąd wszystkie tablety z systemem Android mogły mieć wypasione procesory, super ekstra ekrany i wielomegapikselowe kamery, ale brak jednej funkcji, dyskredytował je wśród użytkowników biznesowych. Mowa o szyfrowaniu danych. To się jednak zmieni, bowiem system operacyjny Android 3.0 Honeycomb wprowadza tę funkcję w swe progi – użytkownicy będą mogli zaszyfrować wszystkie dane przechowywane na tablecie, chroniąc je hasłem.

Funkcja została zlokalizowana na tablecie Motorola XOOM, ale według Google’a, dostępna będzie na większości tabletów z nowym OS-em. W opisie funkcji możemy wyczytać, że zaszyfrować można swoje konta, ustawienia, pobrane aplikacje i przechowywane przez nie dane, pliki multimedialne i inne pliki.

Wiemy, że proces szyfrowania danych trwa godzinę, jednak wciąż jest wiele niewiadomych, jak na przykład standard szyfrowania (iPad korzysta z 256-bitowego klucza AES).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.