Aplikacje z Chrome Web Store będą mogły działać w tle

Przeglądarka Chrome staje się coraz mniej odróżnialna od Chrome OS. Przyszłe jej wersje będą pozwalały na uruchamianie aplikacji webowych w tle.

Rozwojowa wersja przeglądarki Chrome potrafi już robić nowy użytek z aplikacji umieszczonych w sklepiku Web Store. Aplikacje mogą być bowiem uruchamiane w tle? Po co? By program, który odpowiada wyłącznie za powiadamianie użytkownika o danych zdarzeniach (wiadomość na czacie, prerenderowanie, aktualizacja oprogramowania) mogła funkcjonować poprawnie, nie zajmując jednocześnie niepotrzebnie miejsca na ekranie.

Aplikacje działające w tle można podejrzeć poprzez prawy klik myszy na ikonę w zasobniku systemowym lub Docku. Aplikacje działające w tle są zamykane wraz z przeglądarką i uruchamiane na nowo w momencie jej ponownego uruchomienia. Ze względów bezpieczeństwa, tylko aplikacje z Web Store będą mogły działać w tle.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.