Apple ma przeprojektować system powiadomień w iOS-ie

Według źródła redakcji portalu Cult of Mac, Apple planuje wykupić małą firmę programistyczną, która ma poprawić system powiadomień w systemach iOS.

Zdaniem niektórych, obecny system powiadomień to słaba strona iOS-a, porównując go chociażby z webOS-em. Apple chce więc skorzystać z cudzego rozwiązania. Nie wiadomo, o jaką firmę chodzi, ale wiadomo, że ma ona swoją aplikację na App Store.

Według plotek, chodzi o Boxcar i App Remix, które zapewnia powiadomienia push dla emaili i portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Inne plotki z kolei dementują uczestnictwo tej firmy, a sama zainteresowana nie chce tego komentować.

Apple w zeszłym roku najęło Richa Dellingera, który jest współtwórcą systemu webOS i głównym projektantem jego systemu powiadomień. Efektów jego prac jednak nie widać, chyba, że mają być pokazane w iOS-ie 5, który ma być zapowiedziany za klika miesięcy.

0
Źródło: Cult of Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.