Będzie tablet od Sony?

Który z gigantów jeszcze nie zaprezentował tabletu? Tak, zgadza się: Sony. Plotek było wiele, ale żadna nie znalazła potwierdzenia w rzeczywistości. Aż do dziś.

Engadgetowi jako pierwszemu udało się dowiedzieć nieco o pierwszych tabletach marki Sony. Pierwszy z nich ma być 9,4-calowym urządzeniem z Androidem 3.0.Jego nazwa kodowa to S1 a Sony obecnie pracuje nad modyfikacją systemu operacyjnego do własnych potrzeb. Ponoć nad nakładką pracują najlepsi inżynierowie z działów VAIO, Reader, PlayStation i Sony Ericsson. Całość jest opracowywana w dziale VAIO, ale najprawdopodobniej tablet nie będzie należał do tej linii produktowej. Urządzenie ma kłaść nacisk na usługi Qriocity, Sony Music, na gry, e-booki i wideo-na-żądanie. Preinstalowane oprogramowanie to kilka gier z PS One, Bravia Media Remote i integracja z usługami PlayStation (wraz z odpowiednim certyfikatem).

Jak już pewnie zwróciliście uwagę, szkic projektowy jest co najmniej oryginalny. Ma on przypominać właścicielowi, że jego tablet to coś osobistego, tak jak notes czy czasopismo. Aczkolwiek nie do końca jesteśmy pewni, co to właściwie ma oznaczać. Jednak niewątpliwie taki „rulonik” może ułatwić pracę z tabletem, zwłaszcza pisanie. Ma też zmienić wyważenie urządzenia, co oznacza, że mimo iż ma ważyć tyle samo, co iPad, ma się ów tablet wygodniej i „lżej” trzymać.

9,4-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy ma wyświetlać obraz o rozdzielczości 1 280 x 800 pikseli. W środku oczywiście Tegra 2. Na obudowie dwa aparaty fotograficzne (jeden do wideorozmów) i port USB-A z funkcją Host. Jedyne fizyczne przyciski to zwiększanie i zmniejszanie głośności i umieszczone są po dwóch stronach urządzenia. Urządzenie będzie najprawdopodobniej posiadało też przycisk „Q” do ussługi Qriocity, jednak decyzja na ten temat nie zapadła. Ciekawostką jest port podczerwieni, który ma pozwolić sterować innymi urządzeniami, niż te z linii Bravia. Obudowa ma być czarna i błyszcząca z „materiałów wysokiego gatunku”.

Cena? Data? S1 w wersji tylko z Wi-Fi ma kosztować 599 dolarów i mieć premierę we wrześniu. Tak przynajmniej ustalił Engadget.

Źródło: Engadget
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.