Aplikacja z Androida wkrótce na tablecie RIM Blackberry Playbook - to możliwe

BlackBerry Playbook rośnie w siłę – będzie instalował aplikacje z Androida?

Wygląda na to, że niewielkie zaplecze programistyczne dla platformy BlackBerry OS nie będzie przeszkodą dla RIM. Tablet BlackBerry Playbook ma bowiem uzyskać dostęp do sklepu Android Market.

Według najświeższych informacji agencji Bloomberg, tablet BlackBerry Playbook uzyska dostęp do aplikacji z Android Market. To oznacza, że stosunkowo niewielkie zaplecze w postaci BlackBerry App World, na nowym tablecie RIM zamieni się w ponad 200-tysięczną bazę aplikacji, co mogłoby w znaczący sposób ułatwić drogę do sukcesu Playbookowi. Nie obędzie się jednak bez problemów – rozwiązanie zastosowane przez RIM raczej nie będzie opierać się na maszynie wirtualnej Dalvik, zintegrowanej w systemie Android, o którą toczy się sądowa batalia Google’a i Oracle’a. Zamiast tego, RIM ma zaproponować coś nowego, ale problem praw autorskich może pozostać ten sam.

Tak czy inaczej, rozwiązanie ma zostać zaprezentowane w drugiej połowie 2011 roku.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.