ChaCha Inc. i HTC spotkają się w sądzie

ChaCha pozywa HTC za „facebookofona”

Być może niektórych to zdziwi, ale firma o nazwie ChaCha naprawdę istnieje. W dodatku zajmuje się technologią wyszukiwania. Teraz natomiast pozywa firmę HTC, za nazwę jej nowego telefonu.

Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, HTC zaprezentowało dwa nowe telefony, które umożliwiają uzyskanie dostępu do portalu społecznościowego Facebook za pomocą jednego, dedykowanego przycisku. Problem w tym, że jeden z tych telefonów nazywa się „ChaCha”. Nie, problemem nie jest to, że nazwa jak na telefon jest dość, łagodnie mówiąc, dziwna. Prawdziwy problem polega na tym, że nazwa „ChaCha” jest już zarezerwowana przez pewną firmę, która w 2007 roku zarejestrowała ten znak towarowy dla swoich usług tekstowego i głosowego wyszukiwania informacji w Internecie.

ChaCha Inc. domaga się zatem odszkodowania pieniężnego w nieznanej wysokości oraz sądowego zakazu sprzedaży telefonu pod obecną nazwą.

Cóż, jedyny komentarz jaki przychodzi nam do głowy, to… haha!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.