PlayStation Network jest darmowym serwisem dla użytkowników konsoli PlayStation 3 oraz PlayStation Portable

Czy Sony zainstalowało rootkita w twojej PS3?

Biorąc pod uwagę kłopoty Sony w związku ze złamaniem zabezpieczeń ich konsoli, mamy nadzieję, że to tylko plotka. Według niektórych, najnowsza wersja systemu dla PS3 ma w sobie rootkita, umożliwiającego zdalne wykonanie kodu.

System dla PlayStation 3 otrzymał aktualizację do wersji 3.56, która ma zredukować do minimum problem oszustw w grze wieloosobowej, który zaczął trapić tę konsolę. Dodatkowe zabezpieczenia mają jednak najwyraźniej swoją cenę. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, firmware 3.56 zawiera rootkita, który pozwala firmie Sony na zdalne wykonanie dowolnego kodu. Koncern więc może przeskanować pliki na twojej konsoli, sprawdzić ich zawartość, by upewnić się, że nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane.

Bardzo prosimy o rozwagę w krytyce firmy Sony: informacja ta pochodzi od internautów. Nie od Sony, nie od specjalistów, którzy wykryli rootkita. Bardzo możliwe, że rootkit okaże się mitem. Biorąc jednak pod uwagę skalę problemu z pirackim oprogramowaniem dla PlayStation 3 oraz to, że Sony nie pierwszy raz instaluje rootkita swoim klientom, jest to dość wiarygodna plotka.

0
Źródło: CrunchGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.