Diablo III jednak na konsole

Seria gier wideo Diablo to bezsprzecznie seria wszechczasów, nawet jeśli nie każdemu przypadła do gustu. Każda więc, nawet najmniejsza plotka, buzi wiele emocji. A ta jest szalenie istotna.

Diablo od zawsze było grą przeznaczoną przede wszystkim na komputery z Windows i Mac OS. Wyjątkiem była pierwsza część sagi, która trafiła na PlayStation. Poza tym wyjątkiem, konsolowcy musieli obejść się smakiem. Rynek jednak bardzo się zmienił i teraz to konsole są dominującą platformą do grania. I wygląda na to, że Blizzard Entertainment, odpowiedzialny za sagę, ostatecznie się przełamał.

Plotki o konsolowej edycji Diablo III pojawiają się od dawna. Jednak ogłoszenie Blizzarda jest pierwszą solidną przesłanką. Studio szuka starszego producenta dla konsolowego Diablo III. Osoba ubiegająca się o posadę musi mieć 4-letnie doświadczenie w branży a w swoim CV mieć już wpisaną opiekę nad co najmniej jednym multiplatformowym hitem na konsole.

Data premiery Diablo III na jakąkolwiek platformę pozostaje nieznana.

0
Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.