Kryzys w Egipcie coraz poważniejszy

Egipt już zupełnie bez Internetu, Google wspiera protestujących

Egipt wyłączył ostatniego dostawcę internetowego w kraju. Od tej pory absolutnie nikt nie ma dostępu do Sieci. Wyłączenie Noora (owego dostawcę) uniemożliwiło dalsze funkcjonowanie egipskiej giełdy papierów wartościowych.

Kryzys w Egipcie trwa w najlepsze. Pomimo, iż obywatele jakoś próbują sobie radzić, to „prawdziwy” Internet jest już w tym kraju nie dostępny. Od teraz również dla władz i koncernów. „Sieciowe zaciemnienie” ma utrudnić organizowanie dalszych protestów. Odłączono właśnie ostatniego dostawcę, firmę Noor, której klientami byli, m.in. Coca-Cola i egipska giełda papierów wartościowych.

Google próbuje pomóc Egipcjanom. Koncern udostępnił darmową usługę poczty głosowej, dostęnej pod numerami +16504194196, +390662207294 i +97316199855. Po zostawieniu krótkiej wiadomości, jest ona przekształcana na tekst i umieszczana na Twitterze z tagiem #Egypt.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.