Samsung ma konkurenta dla Tegry 2

Exynos: Dwurdzeniowy mobilny CPU Samsunga już w przyszłym miesiącu

Samsung na przyszły miesiąc przygotowuje premierę swojego konkurenta dla platformy Tegra 2 - dwurdzeniowy procesor Exynos 4210 dla smartfonów.

Z pewnością obiła wam się o uszy nazwa Samsung Orion – teraz jednak przestajemy się nią posługiwać, jako że to tylko nazwa kodowa nowego procesora dla smartfonów. Nowa nazwa, która obowiązywać będzie na rynku to Samsung Exynos 4210. To dwurdzeniowy następca popularnego i cenionego procesora Hummingbird, na którym opiera się chociażby smartfon Galaxy S. Na rynek Exynos ma trafić już w przyszłym miesiącu, a pierwsze oficjalne zapowiedzi powinny pojawić się podczas targów Mobile World Congress, które rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek w Barcelonie.

Według wcześniejszych informacji, Exynos opierać się będzie na dwóch rdzeniach Cortex-A9 w architekturze ARM z taktowaniem 1 GHz oraz na procesorze graficznym ARM Mali-400 MP4. Ma bez problemu radzić sobie z grafiką 3D, kodowaniem i dekodowaniem materiałów 1080p czy obsługą trzech ekranów. Ponadto ma mieć zintegrowany odbiornik GPS oraz ma wspierać standard HDMI 1.3a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.