Przepis na rekordowy rzut? Stara Nokia i trochę ćwiczeń

Facebook na karcie SIM: każdy fon to facebookofon

Firmie Gemalto udało się "upchać" Facebooka na kartę SIM, dzięki czemu każdy telefon komórkowy, smartfon czy nie, stanie się "facebookofonem".

Klient oparty na karcie SIM oczywiście nie jest tak ładny, jak aplikacja dla smartfona. Nie należy się spodziewać animacji interfejsu ani nawet jakichkolwiek ilustracji. Został jednak opracowany wspólnie z Facebookiem i oferuje pełen dostęp do portalu. Tyle, że tekstowy. Nie ma problemu z przeglądaniem aktualizacji statusów, zaczepek czy zaproszeń do znajomości. Jedyne, co jest potrzebne, to telefon GSM zgodny z Class 2 SMS.

Standard Class 2 SMS został wybrany zamiast TCP/IP, by zapewnić kompatybilność z najstarszymi komórkami. Umożliwia on odbiór SMS bez ingerencji użytkownika. Aplikacja działająca na karcie SIM ów SMS przekształca w powiadomienie i prezentuje je użytkownikowi. To, co sami wpisujemy na Facebooka (np. aktualizacja statusu) również jest wysyłana za pomocą SMS-a.

Na razie nie wiadomo, czy jakakolwiek polska sieć będzie zainteresowana współpracą z Geralto.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.