Facebookofony – i to nie jeden, ale dwa

INQ postanowiło stworzyć własnego "facebookofona", zainspirowane najwyraźniej plotkami, które krążyły po Sieci jakiś czas temu. Ich smartfon z Androidem 2.2 jest ściśle zintegrowany z tym najpopularniejszym portalem społecznościowym.

INQ Cloud Touch oraz jego brat z klawiaturą QWERTY o nazwie Cloud Q mają być pociechą po ogłoszeniu przez Facebooka, że ten nie planuje wydawania żadnego telefonu. Oba urządzenia operują w trzech zakresach HSPA i posiadają 3,5-calowy ekran pojemnościowy, 5-megapikselowy aparat z autofokusem, rozbudowanego klienta pocztowego z obsługą Exchange’a i potężną aplikacją dla Facebooka i Spotify, która jest zintegrowana z resztą elementów systemowych.

Oba smartfony korzystają z API Facebook Social Graph, dzięki czemu wyświetlają najciekawsze treści z tego portalu na swoim pulpicie. Ciekawostką jest też klawiatura oparta o SwiftKey, która stara się przewidywać to, co zechcesz za chwilę napisać.

Cloud Touch ma pojawić się w kwietniu, Cloud Q w trzecim kwartale bieżącego roku. Oba mają być pokazane podczas Mobile World Congress w Barcelonie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.