Android Ice Cream ma być Honeycombem dla smartfonów

Honeycomba na smartfony nie będzie, zastąpi go „Ice Cream”

Według najnowszych informacji, system Android 3.0 Honeycomb będzie dostępny wyłącznie dla tabletów. Następna wersja OS-u, ma jednak wprowadzić jego funkcję w świat smartfonów.

W końcu nie tak dawno na rynek trafił system operacyjny Android 2.3 Gingerbread (który notabene oficjalnie trafił na razie jedynie na smartfony Google’a – Nexusa S i One), zoptymalizowany pod smartfony, a mimo tego, wszyscy chcieliby już nowej wersji. Stąd pojawienie się plotek, jakoby Honeycomb (Android 3.0), pierwotnie przygotowywany wyłącznie dla tabletów, miał trafić także na smartfony.

Najprawdopodobniej, tak się jednak nie stanie, bowiem najnowsze informacje wskazują, że następna wersja systemu Android, przeznaczona dla urządzeń z mniejszymi ekranami, to „Ice Cream”. Ta wersja ma przenieść wszystkie znane z Honeycomba funkcje z tabletów na smartfony, ale na rynek trafi nieco później – być dopiero pod koniec drugiego lub na początku trzeciego kwartału 2011 roku.

Tymczasem sprawdź, jakie nowe funkcje zaoferuje użytkownikom tabletów Android 3.0 Honeycomb.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.