Wada konstrukcyjna chipsetu Cougar Point może opóźnić premiery nowych notebooków

Intel wznawia dostawy (wciąż) wadliwych chipsetów

Firma Intel postanowiła wznowić dostawę do producentów OEM swoich wadliwych chipsetów dla platformy Sandy Bridge, którzy będą mogli budować systemy omijające ową wadę.

Chociaż wada konstrukcyjna, odkryta przez Intela na początku lutego 2011 roku, wciąż doskwiera chipsetom z 6 Series, to gigant z Santa Clara postanowił wznowić jego dostawy. Przypomnijmy, że wadliwe układy mają problem portami SATA, co może skutkować znaczącym obniżeniem wydajności urządzeń, takich jak dyski twarde czy napędy optyczne. Wiadomo jednak, że nie wszystkie porty są dotknięte tą wadą konstrukcyjną, a zatem producenci wciąż mogą składać w pełni funkcjonalne komputery (zwłaszcza notebooki), omijając problematyczne złącza.

Pozostali producenci, którzy chcą wykorzystać w pełni wszystkie dostępne porty, a w szczególności producenci płyt głównych przeznaczonych do sprzedaży detalicznej, muszą zaczekać co najmniej do końca lutego na dostawy naprawionych chipsetów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.