iPhone nano w planach Apple’a?

Wygląda na to, że Apple jest w trakcie projektowania dodatkowego modelu iPhone'a, który byłby tańszy i o jedną trzecią mniejszy od iPhone'a 4.

Według informacji, jakie otrzymała redakcja portalu Bloomberg, Apple rozważa nową linię produktową tanich telefonów, które miałyby powstrzymać podbój rynku przez system Google Android. Takie telefony miałyby kosztować 200 dolarów bez umowy. Obecnie 16-gigabajtowy iPhone 4 kosztuje w USA 599 dolarów. Urządzenie ma być o 1/3 mniejsze od iPhone’a 4.

Apple pracuje również ponoć nad standardem Universal SIM i wielozakresowymi telefonami z układami Qualcomma, które mogą pracować zarówno w sieciach CDMA, jak i GSM. iPhone 4 w wersji dla sieci Verizon jest takim telefonem, zgodność z GSM została sztucznie wyłączona.

iPhone mini, nano czy jak go nazwać nie wydaje nam się jednak zbyt prawdopodobny, mimo entuzjazmu Bloomberga. Tańsze komponenty i mniejszy ekran musiałyby dalej radzić sobie z iOS-em bez naruszania spójności ekosystemu Apple’a. Co więcej, świat ma już tańszego iPhone’a. Starsza generacja 3GS dostępna jest z umową z operatorem za 50 dolarów.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.