Badanie realizowano metodą ankiety pocztowej w okresie sierpień – wrzesień 2008 r. Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader's Digest

IPv4 coraz bliżej wyczerpania puli adresów, wdrażane są procedury awaryjne

Internet zaczyna się reorganizować w związku z brakiem adresów sieciowych z puli IPv4. Ostatnie dwie serie zostały przydzielone APNIC-owi, który je rozdzieli pomiędzy Azję i Pacyfik.

Ostatnie dwa bloki, które otrzymał APNIC, to 39.x.x.x i106.x.x.x. Niewyczerpanych jest jeszcze wciąż pięć bloków, ale to już dostatecznie mało, by odpowiedzialna za to organizacja IANA uruchomiła procedurę wyczerpania. Polega ona na równomiernym obdarowaniu resztą adresów wszystkich ośmiu regionów na świecie.

APNIC szacuje, że stosując swoją surową politykę rozdzielania adresów, Azja i Pacyfik mogą spać spokojnie jeszcze przez 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie, dostawcy internetowi, którzy nie udostępniają adresowania IPv6, będą mieli problemy z dalszym funkcjonowainem.

Wciąż niezapełnione bloki adresowe to 102.x.x.x, 103.x.x.x, 104.x.x.x, 179.x.x.x i 185.x.x.x.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.