Bioshock - czy ktoś się nie zgadza, że jest to sztuka?

Kłopoty z ekranizacją BioShocka

Gore Verbinsky, twórca ekranizacji Piratów z Karaibów narzeka na okoliczności powstania swojego obecnego projektu, czyli filmu BioShock. A konkretnie, na cenzorskie zapędy inwestorów.

BioShock zyskał duże uznanie graczy i recenzentów ze względu na nietuzinkową fabułę i niepowtarzalny klimat. Była to też gra bardzo brutalna, zdecydowanie nie dla nieletnich. Verbinski, producent ekranizacji gry, chciał, by wiernie przenieść atmosferę gry na ekran kina. Niestety, na drodze stoją inwestorzy.

Studia filmowe nie chcą, by film BioShock miał ograniczenie wiekowe 18+ i wywierają dużą presję na Verbinskiego, by tez dostosował film do niepełnoletnich widzów. –

Naprawdę chciałem zrobić film, po którym dostałbyś dreszczy i pomyślał: „Jezu!”. To naprawdę musi być bardzo straszny film –

broni się producent. Niestety, BioShock wymaga dużego nakładu finansowego. A inwestorzy oczekują maksymalizacji zysków. A tego, kino ambitne, nie zapewni. Szkoda, wielka szkoda. Zwłaszcza, że Verbinski najprawdopodobniej straci zainteresowanie produkcją.

Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.