LG Swift 3D – nagrywa w 3D i wyświetla je bez okularów

Jeszcze przed targami Mobile World Congress, firma LG potwierdziła, że przygotowuje swojego pierwszego smartfona 3D, który potrafi wyświetlić oraz rejestrować materiały trójwymiarowe.

W Sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie nowiutkiego smartfona 3D firmy LG. Koreański producent, choć wcale nie musiał, potwierdził, że faktycznie model LG Swift 3D zmierza wielkimi krokami na rynek, a jego premiera zaplanowana została na targi Mobile World Congress, które odbędą się jeszcze w lutym (14-17.02). Urządzenie wyposażono w aparat cyfrowy z dwoma obiektywami, dzięki czemu będziemy mogli wykonać zdjęcia i prawdopodobnie także kręcić filmy w technologii 3D.

Potwierdzona została także obecność złącza HDMI oraz wsparcia strumieniowego przesyłania materiałów za pomocą DLNA. Trójwymiarowe materiały będziemy natomiast mogli obejrzeć na ekranie LCD, bez konieczności noszenia uciążliwych okularów. Całość najprawdopodobniej opierać się będzie na dwurdzeniowej platformie Nvidia Tegra 2 oraz na systemie operacyjnym Android, w wersji 2.2 lub 2.3.

Więcej informacji z pewnością będziemy mogli wam przekazać podczas targów MWC 2011.

0
Źródło: phandroid
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.