Mac App Store będzie także dostępny dla Mac OS X Lion, kiedy nowy system zadebiutuje w połowie 2011 roku

Mac OS X Lion na App Store? Kiepski pomysł…

Wraz z premierą pierwszego przeglądu Mac OS X Lion dla deweloperów, wyszło kilka niedoskonałości Mac App Store. Przegląd był bowiem dostępny wyłącznie w e-sklepie Apple'a.

Apple po raz pierwszy przekazało rozwojowe oprogramowanie swoim programistom wyłącznie poprzez jeden kanał dystrybucyjny, a konkretnie, przez nowootwarty sklepik z aplikacjami Mac App Store. Dotychczas takie rzeczy pojawiały się w Apple Developer Center. Niestety, zmiana taktyki nie okazała się dobrym pomysłem. Zainteresowanie systemem okazało się, co zrozumiałe, gigantyczne. Mac App Store padło.

Byłoby to jeszcze do przyjęcia, wszak takie sytuacje zdarzają się przy okazji wielu ważnych premier. Ale kody dostępu, jakie otrzymali deweloperzy, okazały się jednorazowe. Jeżeli więc podczas pobierania występował błąd (a występował, z uwagi przeciążenia serwerów, notorycznie), to niemożliwym było pobranie plików od nowa.

Mamy nadzieję, że Apple wyciągnie pewne wnioski i przy okazji następnej dużej premiery, wszystko pójdzie gładko.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.