Marvell też pokazuje mobilny superprocesor – robi się ciasno

Marvell wykorzystał targi MWC do zaprezentowania swojego własnego, pierwszego rozwiązania SoC. Układ będzie mógł operować na rynkach, gdzie funkcjonują sieci 3G UMTS i TS-SCDMA z HSPA.

40-nanometrowy układ PXA978 będzie taktowany z częstotliwością 1,2 GHz. Będzie wspierał akcelerację 3D i odtwarzanie filmów 1080p. Oprócz tego, układ obsługuje łączność Wi-Fi 802.11n. Jak zapewnia Marvell, przy projektowaniu procesora, firma miała na uwadze jego cenę przy zachowaniu znakomitych osiągów oraz pracę wielozadaniową i system Android. Aby nie być gołosłownymi,. Marvell udostępni również opartą o system Google’a platformę Kinoma, która ma pokazać możliwości układu. Nie jesteśmy pewni, czy nakładka na interfejs i zestaw 40 aplikacji (choć, trzeba przyznać, całkiem funkcjonalnych) to najlepsza możliwa demonstracja, ale wygląda to całkiem nieźle. Zobaczcie sami:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.