Czy Microsoft wsparł finansowo George'a Hotza?

Microsoft opłacił adwokatów hakera Playstation 3?

Microsoft dał niezłego pstryczka w nos firmie Sony. Miał bowiem (anonimowo) opłacić adwokatów znanego hakera konsoli Playstation 3 - George'a Hotza.

Niedawno George „GeoHot” Hotz, którego Sony pozwało za dostarczanie narzędzi do hakowania konsoli Playstation 3, publicznie poprosił o dotacje na sądową batalię z japońskim producentem. Wygląda na to, że większość rachunków (w tym koszty sądowe, wynagrodzenie adwokatów itd.) opłaciła firma Microsoft – tak przynajmniej informują zaufane źródła. Firma z Redmond oczywiście oficjalnie nie potwierdzi tych informacji, a darczyńcy „GeoHota” oficjalnie pozostają anonimowi. Nie jest jednak tajemnicą, iż wygrana Hotza w sądzie z Sony, jest na rękę Microsoftowi.

Informacje te wydają się dość prawdopodobne, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawne zaproszenie między innymi właśnie Hotza do jawnego jailbreaku systemu Windows Phone 7.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.