Mozilla szlifuje Firefoksa dla Androida

Najnowsza wersja beta mobilnego Firefoksa 4 charakteryzuje się krótszym czasem uruchamiania, szybszym ładowaniem stron i płynniejszymi reakcjami przy przewijaniu i przybliżaniu stron.

Na Markecie pojawiła się kolejna wersja rozwojowa (czyli nieukończona, mająca wciąż usterki) przeglądarki Firefox. Jak dużo się zmieniło, w porównaniu do testowanej niedawno przez nas wersji? Ponoć całkiem sporo:

  • Testy wykonywane w benchmarkach Javascriptu pokazują ponoć, że najnowsza beta Firefoksa 4 jest szybsza niż standardowa przeglądarka w systemie Android
  • W benchmarku Kraken jest ona 3 razy szybsza
  • A w benchmarku SunSpider okazuje się 2 razy szybsza

Oprócz tych zmian najnowsza mobilna wersja beta jest ponoć bardziej stabilna, ma zmniejszone zużycie pamięci, lepszą czytelność przy przybliżaniu obrazu oraz skorygowane błędy dotyczące korzystania z klawiatury. Testerów, świadomych ryzyka używania wersji beta, zapraszamy na Market.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.