Rok 2010 należy do Marka Zuckerberga

„Nadciągają tuziny smartfonów od Facebooka”

Konferencja HTC już za nami. Newsy produktowe u nas już za parę chwil, ale to, co zwróciło naszą szczególną uwagę, to wystąpienie Marka Zuckerberga a propos facebookowych telefonów.

HTC ChaCha i Salsa, o których zaraz napiszemy, to smartfony z Androidem, ściśle zintegrowane z Facebookiem. Do tego stopnia, że posiadają nawet sprzętowy przycisk, dedykowany temu portalowi. Mamy jeszcze zapowiedziane przez INQ „facebookofony”, wiec co z oficjalnym telefonem do Facebooka? Jak się okazuje, wszystkie one są oficjalne. Nie będzie jednego, facebookowego telefonu. Co więcej, Zuckerberg zapowiedział, że to dopiero początek. „Tuziny” smartfonów mają zostać wkrótce zaprezentowane, wszystkie z logiem Facebooka, wszystkie z głęboką integracją z tym portalem.

Facebook ma ambicję stać się nowym standardem komunikacyjnym. Czas pokaże, czy temu podoła, czy też Zuckerberga czeka kubeł zimnej wody. Fakt, faktem, portal ten ma już 600 milionów użytkowników, a liczba ta stale rośnie.

0
Źródło: ElectricPig.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.