Najszybszy, sześciordzeniowy procesor Intela

Dając nam trochę oddechu od targów Mobile World Congress, Intel przedstawia flagowy procesor Core i7-990X EE, wyposażony w sześć rdzeni z taktowaniem 3,46 GHz.

Intel Core i7-990X Extreme Edition to jak dotąd najszybszy sześciordzeniowy procesor w ofercie firmy z Santa Clara, przeznaczony dla desktopów. Układ posiada sześć rdzeni, pracujących z częstotliwością 3,46 GHz i wspierających dwanaście wątków. W trybie Turbo Boost, częstotliwość można podnieść do poziomu 3,73 GHz, a przy użyciu na przykład ciekłego azotu – do znacznie, znacznie wyższego poziomu, bowiem model Extreme Edition ma odblokowany mnożnik.

Procesor wyposażony jest ponadto w 12 MB podręcznej pamięci L3 cache, kontroler pamięci DDR3 dla trzech kanałów (1066 MHz) oraz gniazdo LGA 1366. Układ współpracować będzie z chipsetem Intel X58.

Sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-990X Extreme Edition pojawi się na rynku jeszcze w pierwszym kwartale 2011 roku. Cena to około 3800 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.