To jedna z największych tego typu akcji w Polsce - podkreśla Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Nalot Policji na opolskich piratów, przerabiających konsole do gier

Prawo

31 stycznia Policjanci z Wydziałów dw. z Przestępstwami Gospodarczymi KWP w Opolu i KMP w Opolu, po uzyskaniu informacji, że w jednej z firm na terenie powiatu opolskiego może dochodzić do obchodzenia technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier, dokonali przeszukania pomieszczenia tej firmy. W czynnościach uczestniczył biegły z zakresu informatyki. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 3 komputery przenośne z zainstalowanymi najprawdopodobniej nielegalnymi programami operacyjnymi i użytkowymi firm Corel i Microsoft.

Ponadto zabezpieczono 29 konsol Xbox 360, konsolę PSP, 55 płyt CD i DVD zawierających nielegalne kopie programów komputerowych. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na 50 000 zł.

Tego samego dnia policjanci zabezpieczyli w prywatnym mieszkaniu w Opolu, u mężczyzny ogłaszającego świadczenie usług w zakresie przerabiania konsol do gier, przerobioną konsolę do gier Xbox 360, komputer z nielicencjonowanym oprogramowaniem oraz oprogramowaniem umożliwiającym przerabianie konsol.

Dodatkowo zabezpieczonych zostało 50 płyt z nielegalnie skopiowanymi programami. Wartość zabezpieczonego mienia wyniosła w tym przypadku 15 000 zł.