Nokia stworzy smartfona z Windows Phone 7?

Nokia będzie mogła modyfikować Windows Phone 7, „raczej tego nie zrobi”

Stephen Elop, dyrektor Nokii, zdradził, że jego firma będzie mogła zmodyfikować wszystko w Windows Phone 7, by wyróżnić swoją ofertę od reszty.

Windows Phone 7 jak dotąd wszędzie wyglądał tak samo. Podobnie jak w przypadku desktopowych Okienek, nie jest możliwa modyfikacja interfejsu ani funkcjonalności systemu. Co najwyżej, można dodać dodatkowe aplikacje. To zupełnie odmienne podejście od, na przykład, Androida, który umożliwia producentom zmianę absolutnie wszystkiego. Nokia, z uwagi na złożoność umowy zawartej z Microsoftem, będzie mogła wyróżnić się z tłumu.

Elop dodał jednak, że Nokia… nie zamierza skorzystać z tego przywileju, a już na pewno go nadużywać Firmie zależy na zachowaniu kompatybilności z resztą ekosystemu Windows Phone 7. Jaka będzie pierwsza Nokia z Windows Phone? Według plotek, mamy się przekonać pod koniec roku i ma być to sprzęt znany już dziś. Wtedy dowiemy się również co Finowie ulepszyli (lub popsuli) w systemie Microsoftu.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.